Rodina

Vítejte na našich stránkách TURNOV PRO RODINU. Nacházíte se v první sekci Rodina, kde najdete informace potřebné pro každého člena rodiny. Informace jsou řazené podle věku a najdete zde vše, co  můžete využít jako kojenec, batole, předškolák, školák, student, rodič i senior a hlavně jako občan města Turnova ve Vašem městě. Tyto stránky budou průběžně doplňovány. Zajímavé náměty, nápady a informace nám můžete zasílat na tuto adresu turnovprorodinu@seznam.cz.


Těhotná maminka

V této kapitole najdete seznam gynekologických ambulancí a lékařů; informace o mateřské a rodinné dovolené, kurzy a cvičení pro nastávající maminky,  přehled babyboxů v okolí.

Kojenci a batolata

Zde se dozvíte, co nesmíte zapomenout po narození miminka; jak žádat o porodné, jak probíhá vítání občánků; najdete zde seznam pediatrů, ambulancí a dětské pohotovosti;  využití různých aktivit pro kojence a batolata; kde řešit problémy  a kde si můžete nechat pohlídat své děťátko. Naleznete zde i odkaz, kde hledat zdravotně nezávadné výrobky pro děti.

Předškoláci

V této kapitole naleznete, jak přihlásit své dítě do mateřské školy; zjistíte kritéria přijetí do MŠ a poplatky; seznam mateřských škol v Turnově a okolí; možnosti volnočasových aktivit pro předškoláky; poradíme, kam se obrátit s problémy  předškoláka; jaká jsou v Turnově zařízení pro postižené děti.

Školáci

Zde naleznete seznam základních škol v Turnově a okolí; dozvíte se vše o zápise na ZŠ; zjistíte, jak a kde získat informace o ZŠ nebo jak máte postupovat při vyřizování stížností; jak je organizován školní rok, dále můžete vybírat z volnočasových aktivit pro školáky; najdete zde i seznam poradenských služeb a center pro zdravotně postižené děti.

Studenti

V této kapitole se můžete informovat o tom, jak správně vybrat střední školu; naleznete zde seznam turnovských středních škol; volnočasové aktivity pro studenty.

Rodiče

V této kapitole se dozvíte vše potřebné ohledně uzavření manželství a správních poplatků; s čím si možná budete muset poradit Než se narodí....., najdete zde seznam manželských poraden; zjistíte, jak žádat o dávky a příspěvky; jak je vyplácena peněžitá pomoc v mateřství a rodičovský příspěvek, dozvíte se vše o náhradní rodinné péči, dále nabízíme  aktivity pro volný čas a  informace, co dělat při ztrátě zaměstnání

Senioři

Zde uvádíme přehled důchodů ze základního důchodového pojištění a kontaktní místa, kde o důchod žádat; dále nároky a příspěvky na péči o seniory; zařízení po seniory v Turnově a okolí; pobytová zařízení; sdružení, spolky a volnočasové aktivity pro seniory.